Kontakt & Info

Om Knivsta Företagarförening

Knivsta företagarförening är en oberoende näringspolitisk organisation som verkar för det lokala näringslivets bästa i Knivsta kommun. Föreningen har idag ca 140 medlemmar i de flesta branscher. Föreningen har grupper för Knivstamässan, butiksägare, kvinnliga företagare och projektet handla hemma. Föreningen startar och driver grupper utifrån medlemmarnas intressen. Kontaktuppgifter till grupperna och styrelsen finns nedan. Info om aktuella aktiviteter finns på vår facebooksida.

Övrigt

Stadgar

Dessa nya stadgar för KFF som ersätter stadgarna från 2010-06-09 är antagna enligt beslut på ordinarie årsmöte 2014-03-27 samt extra årsmöte 2014-12-04 och började gälla från och med ordinarie årsmöte 2015-03-26.

Skicka ett mail till oss så skickar vi föreningens stadgar som PDF

Kontakta oss

    Övriga Kontaktuppgifter

    Styrelsen 2022

    • Ordförande
      Frida Larsson, Bistro Larsson
      Telefon: 0709-51 54 54
      E-post: ordforande@knivsta.com
    • Ledamot och vice ordförande
      Daniel Ceder, Monkey Mountain Brewery AB
      Telefon: 0702-04 00 00
      E-post: daniel@beermonkeybrewery.com
      vald för 2022-2024
    • adjungerad kassör
      Susanne Jakobsson, Redovisningskonsult
      Telefon: 0733-96 15 13
      E-post: susanne@redovisningskonsult.nu
    • Ledamot och sekreterare
      Jonas Nimmersjö, Fotograf Jonas Nimmersjö
      Telefon: 0706-364 364
      E-post: jonas@kiboko.se
      vald för 2021-2022
    • Ledamot
      Maja Debernardo, Lokalt Odlat Knivsta AB
      Telefon:
      E-post: maja@lokaltodlat.se
      vald för 2022-2024
    • Ledamot
      Eric Thärnström, Marma Gård
      Telefon: 073-315 49 58
      E-post: eric@marmagard.se
      vald för 2022-2024
    • Suppleant
      Vakant
    • Suppleant
      Vakant
    • Suppleant
      Vakant

    Mässgruppen

    • Mässgeneral
      Frida Larsson, Ordförande KFF

    Valberedning inför årsmötet 2023
    E-post till valberedningen: valberedning@knivsta.com

    • Sammankallande
      Lotta Wiström, Sinnligt
      Telefon: 070-2866117

    X